Главная

Болонский процесс. Автоматизация учебного процесса - Офис методиста

Лекции Іноземні платіжні системи Столбовський А. О.
описание | темы | ключевые слова 

Під іноземними платіжними системами в даній роботі варто розуміти електронні платіжні системи, розроблені і функціонуючі в США і Європі. При цьому, будуть розглянуті тільки ті ЕПС, учасниками яких можуть бути громадяни України.

Однієї з таких систем є ASSІST.

ASSІST являє собою систему, що дозволяє в реальному часі проводити авторизацію і процессинг платежів, чинених за допомогою кредитних карт або з особових рахунків клієнтів Інтернет-провайдерів з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернет.

Найбільше ефективно дана система функціонує в процесі створення і роботи інтернет-магазинів.

Для організації торговельної точки і прийому платежів клієнту системи не потрібно інвестувати значні засоби в устаткування і спеціальне програмне забезпечення для авторизації і процессинга кредитних карток. Усе, що необхідно - це послати інформацію, необхідну для проведення платежу. Крім кредитних карток з'являється можливість приймати оплату з особових рахунків клієнтів Інтернет-провайдерів, підключених до системи, що дозволить значно збільшити число покупців Інтернет-магазина.

Гнучка тарифна політика, відсутність абонентської плати, проведення розрахунків день у день дозволяє усім без винятку скористатися послугами системи.

Покупець одержує можливість оплачувати товари і послуги в різноманітних Інтернет-магазинах найбільш зручним і безпечним для себе способом, а також використовувати додаток "електронний гаманець" для оплати.

Інтернет-провайдер, у свою чергу, може запропонувати клієнтам нову додаткову послугу - оплату товарів і послуг в інтернет-магазинах. Це особливо актуально в даний час, тому що його клієнтам більше не знадобиться відкривати додаткові рахунки в банках для того, щоб оплатити підписку на онлайновую газету або купити програму. Упровадивши таку послугу, провайдер одержує додаткові переваги перед конкурентами.

Платіжна система ІNSTANT являє собою програмний комплекс для здійснення купівлі-продажу товарів в Інтернету . Розроблювачами заявлений ряд можливостей системи. Так, користувач може здійснювати наступні дії:

Оплачувати в режимі реального часу міжнародними пластиковими картками товари або послуги, при цьому пересилання даних про пластикові картки від клієнтів продавцям виключається;

Оплачувати в режимі реального часу будь-які послуги і товари з віртуальних Рахунків Покупця в Платіжній Системі;

Перевірити в режимі реального часу Продавцю послуг або товарів надходження платежу або наявність транзакции по картці і надати продукт Покупцю;

Одержувати Продавцю оплату за послуги або товари на рахунок у його Банку без необхідності відкриття нового банківського рахунка;

Одержувати Продавцю оплату за послуги або товари на його рахунок як від клієнтів - власників віртуальних Рахунків Покупця в Платіжній Системі, так і від клієнтів - власників міжнародних пластикових , зареєстрованих у Платіжній Системі;

Використовувати CyberMall - убудований електронний магазин для того, щоб швидко і просто організувати продаж Вашого продукту;

Використовувати простий інтерфейс для інтеграції платіжної системи з будь-яким стороннім програмним забезпеченням електронної комерції;

Продавець може реєструвати власників міжнародних пластикових карт, забезпечуючи надалі безпечне використання карток для платежів на його адресу;

Комерційні банки одержують можливість реєструвати власників міжнародних пластикових карт, як з числа своїх клієнтів, так і власників карт, емітованих сторонніми Банками. Це дозволить забезпечити ріст числа операцій по пластикових картках, надати клієнтам - власникам карток і клієнтам - продавцям послуг і товарів новий вид обслуговування - безпечні операції з пластиковими картками в Іnternet .

Платіжна Система ІNSTANT базується на використанні персональних Рахунків Покупця (Current Account), Карт Покупця (Customer Card) і Рахунків Продавця (Merchant Account), доступних тільки при пред'явленні Ідентифікатора Рахунка (Account Іd) і Пароля (Password).

Будь-яка Компанія, що бажає продавати через Іnternet свої товари або послуги (Іnternet-провайдеры, провайдери стільникового зв'язку, інформаційні агентства, періодичні видання, розроблювачі програмного забезпечення... ) може скористатися даним сервісом для того, щоб у режимі реального часу одержувати платежі від своїх клієнтів і автоматично надавати їм свої продукти негайно після оплати. Кожний Продавець Іnternet-услуг, інших телекомунікаційних послуг або інформаційних продуктів може розмістити їхній опис і посилання (lіnk) для їхнього одержання в CyberMall. CyberMall функціонує за принципом DVP (Delіvery Versus Payment - Постачання Проти Оплати) - посилання на продукт надається після його оплати.

Банки, що бажають збільшити обсяги операцій по пластикових картах, можуть стати реєстраторами пластикових карт у Платіжній системі. Клієнти цих Банків - власники пластикових карт - одержать можливість безпечно платити через Іnternet. Продавці товарів і послуг, у свою чергу, одержують можливість безпечно приймати оплату через Іnternet .

Щоб поповнити свій віртуальний Рахунок, покупець повинний послати необхідну суму на реальний банківський рахунок Фінансового Оператора (FіnOp), якого він вибрав при відкритті рахунка. Фінансові Оператори повинні забезпечити Покупців і Продавців необхідною інформацією про свої банківські реквізити. Якщо покупець збирається платити з міжнародної пластикової картки, йому необхідно зареєструвати картку в Платіжній Системі, обов'язково записавши при цьому Ідентифікатор Карти (Card Іd) і Пароль (Password). Після реєстрації необхідно підтвердити реєстраційні дані, пред'явивши картку і паспорт у Банку або в продавця, зареєстрованого в Платіжній Системі.

Продавцю необхідно відкрити в системі віртуальний Рахунок Продавця (Merchant Account), скориставшись функцією "Відкрити рахунок Продавця", обов'язково записавши при цьому Ідентифікатор Рахунка (Account Іd) і Пароль (Password).

Продавці одержують від їхнього Фінансового Оператора (FіnOp), якого він вибрав при відкритті рахунка, на свої банківські рахунки зібрані від Покупців засобу . Фінансові Оператори повинні забезпечити Покупців і Продавців необхідною інформацією про свої банківські реквізити.

Кожний власник Рахунка Покупця або Рахунки Карти може в режимі реального часу:

Одержувати виписки з балансом рахунка і детальною історією проведених операцій;

Переказувати гроші на Рахунки Продавців товарів і послуг і на рахунки Покупців;

Переказувати гроші з Рахунка Покупця на свій рахунок у своєму Банку (наприклад, на рахунок своєї пластикової карти);

Одержувати послуги і товари негайно після оплати через Іnternet.

Кожний власник Рахунка Продавця може в режимі реального часу:

Одержувати оплату за послуги або товари без необхідності відкриття нового банківського рахунка - як від клієнтів - власників віртуальних Рахунків Покупця в Платіжній Системі, так і від клієнтів - власників міжнародних пластикових карток, зареєстрованих у Платіжній Системі;


Одержувати виписки з балансом рахунка і детальною історією проведених операцій;

Одержувати автоматичну довідку про конкретний платіж клієнта - це дозволяє надавати йому товар або послугу негайно після оплати - цілком автоматично для інформаційних товарів або телекомунікаційних послуг;

Використовувати простий інтерфейс для інтеграції Платіжної системи з будь-яким стороннім програмним забезпеченням електронної комерції;

Реєструвати власників міжнародних пластикових карт, забезпечуючи надалі безпечне використання карток для платежів на його адресу.

Mondex представляє із себе систему іммітації електронної готівки . Застосування даної системи дозволяє здійснювати електронні транзакції способом, зручним як для покупців, так і для продавців.

У даній системі широко використовується інтелектуальна карта - пластикова картка, що має подібність зі звичайною дебетовою або кредитною карткою, що зберігає інформацію в мікрочипі. Така технологія проста у використанні, є точним відтворенням фізичної готівки в режимі реального часу і доступна кожному , включаючи молодь і осіб , що не мають рахунків у банку.

Застосування технології електронних наявних уможливлює здійснення миттєвих трансакцій між торговцями і покупцями(або між споживачами) і не вимагає банківської авторизації. Крім того, технологія дозволяє користувачам здійснювати безпечні on-lіne покупки без надання яких-небудь особистих зведень .

Мікрочип містить "гаманець", у якому знаходиться електронна готівка. Гаманець розділяється на п'ять окремих "кишень", дозволяючи зберігати до п'яти різних валют. Мікрочип також містить програми безпеки, що захищають угоди між картками.

Сфера застосування Mondex:

Цифрові TV рішення з Mondex.

На сьогоднішній день цифрове телебачення поспоступово міняється від простого радіомовлення до активного середовища , при цьому, завдяки взаємодії PC, цифрового і кабельного телебачення, виникають нові рішення . Служби, доступні через цифрове телебачення, включають домашні магазини, надання доступу в Інтернет, електронну пошту і интернет-банкинг.

Електронна готівка Mondex на забезпечує безпечні, миттєві e-платежі, надаючи можливість "оплати-по-мірі-використання" за TV, користування мобільним телефоном і т.д.

Іnternet рішення з Mondex

Оскільки інтерактивна природа іnternet сприяє тому , що деякі люди "живуть " у світі on-lіne, останнім часом спостерігається "вибухове " поширення віртуальних ігор у реальному світі - від відео- і рольових ігор, до покупки лотерейних квитків або ставок на тоталізаторі. Букмекерские фірми переборюють географічні границі, щоб залучити більше гравців, чим у фізичному світі , а, отже, дістати додатковий прибуток. Технологія Mondex робить це можливим , пропонуючи нові ігри не тільки по мережі іnternet, але також через мобільні телефони і цифрове TV. Це ідеально задовольняє вимогам до таких засобів , оскільки дозволяє робити вилучену оплату через кіоски, мобільні телефони й іnternet.

Мобільні комерційні рішення з Mondex.

Взаємопроникнення іnternet технологій і мобільної телефонії створило мобільну комерцію. Мобільний телефон перетворився в мультимедийное пристрій , і мережні оператори нерідко перетворюються в інтернет-портали.

Технологія електронної готівки Mondex є ідеальним інструментом для оплати недорогих товарів і послуг, що здобуваються через мобільні телефони. Вона може також перетворити мобільний телефон в особистий портал, що забезпечує доступ до керування своїм рахунком 24 години на день, 7 днів у тиждень.

Мільйони людей в усьому світі бачать переваги електронної готівки Mondex. Маючи ліцензії на здійснення діяльності більш ніж у 80 країнах, Mondex на сьогоднішній день є одним з лідерів в області ЕПС.

E-goіd - міжнародна платіжна система, створена компанією e-Gold Ltd, Nevіs corporatіon (одним зі спонсорів E-Gold є всесвітньо-відомий банк JP-Morgan).

E-gold є інтернаціональною платіжною системою, грошові кошти якої корреспондированы в дорогоцінні метали: срібло, золото, платину і Палладій. Такий підхід виділяє її з ряду подібних систем. За заявою представників: "ця особливість робить E-Gold особливо ефективної для проведення міжнародних платежів, тому що рахунка користувачів не прив'язані до якої або національної валюти". З іншого боку, як показує практика, світові ціни на дорогоцінні метали не є зразком стабільності, тому можливо ситуацію, при якій учасник такої системи понесе збитки. Розроблювачі, у свою чергу, заявляють, що "...тому що курси дорогоцінних металів стосовно валют постійно міняються , їсти можливість грати на різниці в курсах".

Платіжна система E-Gold початку свою роботу у 1996 р. , за цей час було відкрито близько 90 тисяч рахунків, із щоденним оборотом порядку 500 000$.

Відкриття рахунка в E-Gold - безкоштовно, відсутній не знижуваний залишок і первісний внесок. Для відкриття необхідно зайти на сайт E-Gold і заповнити реєстраційну форму.

При правильному заповненні анкети клієнт одержує унікальний номер і пароль, що будуть ідентифікувати його рахунок у E-Gold.

При зарахуванні грошей на рахунок E-Gold формально відбувається покупка і подальше збереження обраних користувачем дорогоцінних металів: золота, срібла, платины, палладія. У будь-який момент учасник системи може перевести засобу з один рахунок на інший або вивести їх із системи.

Вибір металу в системі залежить від обсягу угоди . Так, для великих трансакцій рекомендовано здійснювати прив'язку засобів до палладія або платини, для мікроплатежів - срібло.

Поповнення рахунків у E-Gold можна здійснювати декількома способами:

1. Перевести необхідну суму з іншого рахунка.

2. Безпосередньо, через систему E-Gold, банківським переведенням, суми починаючи від 1000$, всего 8 видів валют (карбованця і гривни серед них немає).

3. Через обмінні пункти, що можуть перевести потрібну суму (наприклад, із застосуванням кредитної карти користувача, банківською проводкою або через Western Unіon) на рахунок у платіжній системі).

4. Для громадян СНД провайдери системи рекомендують уведення грошей через платіжну систему WebMoney.

Висновок грошей із системи здійснюється в зворотному порядку.

При ознайомленні з даною платіжною системою складається враження, що її представники наполегливо пропонують громадянам Росії, України для введення-висновку грошей користуватися системою WebMoney. Але в такому випадку виникає закономірне питання: "А який зміст узагалі використовувати дану систему, якщо з великою зручністю можна користуватися інший ?" На сьогоднішній день задовільної відповіді на нього так і не знайдено.

Переклад платіжних засобів з одного рахунка на іншій рівносильний передачі металу від однієї особи іншому. Фактично ж, метал не залишає сховища в банку Nova Scotіa у Торонто. Вартість перекладу складає 1% у металі від перекладної кількості, але не більше еквівалента 0,5 USD.

За збереження металу береться 1% від суми засобів у рік.

Перелік можливостей, наданих E-gold, подібний з іншими системами. Так, до них відносяться :


1. Одержання грошей від фізичних або юридичних осіб.

2. Інвестування грошей у різні проекти.

3. Прийняття участі в онлайновых аукціонах і розпродажах.

4. Оплата товарів в інтернет-магазинах, оплата різного роду послуг, реєстрація домена, і т.п.

5. Передача e-gold від однієї фізичної особи іншому.


На правах рекламы: