Главная

Болонский процесс. Автоматизация учебного процесса - Офис методиста

Нормативные документы Украины РОЗПОРЯДЖЕННЯ "Про впорядкування контролю за зовнішньоекономічною діяльністю резидентів України " ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
описание | темы | ключевые слова 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 

Про впорядкування контролю за зовнішньоекономічною діяльністю резидентів України

З метою впорядкування контролю за зовнішньоекономічною діяльністю резидентів України, недопущення незаконного переміщення валютних цінностей за межі України та запобігання ухиленню від оподаткування під час здійснення зовнішньоекономічних операцій:

1. Кабінету Міністрів України:

визначити та оприлюднити до 1 березня 2000 року перелік офшорних зон та надалі забезпечити його щорічне опублікування;

у двомісячний строк:

- підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про посилення контролю за зовнішньоекономічними операціями резидентів, що здійснюються на користь нерезидентів, які розташовані в офшорних зонах, або передбачають здійснення розрахунків через нерезидентів (банківські рахунки нерезидентів), які розташовані в офшорних зонах;

- визначити перелік критеріїв щодо віднесення зовнішньоекономічних операцій резидентів до таких, які можуть зашкодити економічним інтересам України.

2. Рекомендувати Національному банку України розробити та затвердити у двомісячний строк порядок інформування органів державної податкової служби уповноваженими банками про розрахунки резидентів за зовнішньоекономічними операціями з нерезидентами, які розташовані в офшорних зонах, або через таких нерезидентів (банківські рахунки таких нерезидентів), а також за зовнішньоекономічними операціями резидентів, що відносяться до таких, які можуть зашкодити економічним інтересам України.

3. Державній митній службі України розробити та затвердити у місячний строк порядок інформування органів державної податкової служби про виявлені під час митного оформлення факти заниження (завищення) митної вартості товару.

4. Державній податковій адміністрації України:

вжити заходів до посилення фінансового контролю за зовнішньоекономічними операціями резидентів, що здійснюються на користь нерезидентів, які розташовані в офшорних зонах, або передбачають здійснення розрахунків через нерезидентів (банківські рахунки нерезидентів), які розташовані в офшорних зонах;

визначити у двомісячний строк разом з Міністерством економіки України та відповідними правоохоронними органами України механізм взаємодії та обміну інформацією про зовнішньоекономічні операції резидентів, що відносяться до таких, які можуть зашкодити економічним інтересам України.

5. Міністерству економіки України спільно з Міністерством закордонних справ України забезпечити збір та надання за запитами органів виконавчої влади та Національного банку України інформації про діяльність нерезидентів, які розташовані в офшорних зонах.

6. Міністерству економіки України разом з Державною податковою адміністрацією України, Державною митною службою України та відповідними правоохоронними органами України в місячний строк розробити порядок застосування Міністерством економіки України спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ

21 лютого 2000 року

N 90/2000-рп 

  

 

 


На правах рекламы: