Офис методиста
   Лист МОН від 02.11.2009 р. N 1/9-757, N 02-8/437 Про оплату праці працівників освіти і науки в умовах епідемії грипу

Лист МОН від 02.11.2009 р. N 1/9-757, N 02-8/437 Про оплату праці працівників освіти і науки в умовах епідемії грипу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.11.2009 р. 

N 1/9-757, 

  

N 02-8/437 

Міністерству освіти і науки Автономної Республіки КримУправлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністраціїГоловам рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладівКерівникам закладів і установ освітиКримській республіканській, обласним, Київській, Севастопольській міським організаціям Профспілки працівників освіти і науки України 

Про оплату праці працівників освіти і науки в умовах епідемії грипу

Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на численні запитання з місць стосовно реалізації наказу Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2009 року N 996 "Про тимчасове зупинення навчального процесу у навчальних закладах та установах освіти" в частині оплати праці працівників у цей період рекомендують керуватися положеннями Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2007 - 2009 роки.

Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів та установ освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня (п. 1.4 Угоди).

Відповідно до пункту п. 8.3.4 оплату простою не з вини працівника рекомендовано здійснювати в розмірі не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Щодо педагогічних працівників, то оплату їх праці у випадках, коли впродовж певного періоду заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), рекомендовано провадити з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

З метою недопущення зниження рівня соціальної захищеності освітян, особливо в умовах поширення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, просимо керівників навчальних закладів, установ освіти і науки та профспілкові органи забезпечити збереження на цей час за працівниками заробітної плати незалежно від режиму роботи закладів, установ.

В. о. Міністра освіти і наукиУкраїни 

О. П. Гребельник 

Голова ЦК Профспілкипрацівників освіти і науки України 

Л. С. Сачков 

wedding.kharkov.ua - ведущий Харьков.  Болонский процесс